DİKOBASDER YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İFTARDA BULUŞTU

Dijital Kopyalama ve Baskı Çözümleri İşletmeleri Derneği (DİKOBASDER) Yönetim Kurulu üyeleri, Nisan Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı için iftarda buluştu. Kadıköy Balon Cafe’de gerçekleşen iftar yemeğine ve toplantısına Dikobasder Yönetim Kurulu üyeleri ve toplantıya misafir olarak Tekin Ozalit Firma sahibi Tekin bey, Alkan Baskı Çözümleri Firma sahibi Ahmet beylerde katılım sağlamışlardır.

NİSAN AYI YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA GEÇİLDİ…

İftar yemeği sonrasında derneğin Nisan ayı YÖNETİM KURULU toplantısına geçildi. Başkan Nevzat Yüksel toplantı açılış konuşmasında  Yönetim Kurulu üyelerine ,toplantıya misafir olarak katılan Tekin bey ve Ahmet bey lere dernek faaliyetleri hakkında detaylı açıklamalar yaparak, Sektörde yaşanan teknolojik gelişmeler neticesinde, dijital matbaacılığın çok hızlı ilerleme kaydetmesi, yeni makinaların profesyonelleşmeye zemin hazırlaması ve sanayi tipi dijital makinaların ortaya çıkmasıyla dijital matbaacılık aynı zamanda Kişiye Özel Baskı Çözümlerini  ortaya çıkmasına sebep olmuş ve kişisel ürünlere olan ilgiyi artırmıştır dedi Gündemdeki mevcut konular için  toplantı görüşmeleri başladı.

 1. İktisadi İşletme Karar Defterlerinin İmza Altına Alınması Gerçekleştirildi,
 2. Uçtan Uca Portal Yazılımın Hayata Geçirilmesi Konuları İstişare Edildi,
 3. Dernek Üyelerinin Üye Kaydı  Yaparak Kullanıma Sunulan Teklif Modülünün Üyelere Tanıtılması ve(www.Teklif.Dikobasder.Org) Sistemin Google Adwords Reklamı Verilerek Denenmesi Kararlaştırıldı.
 4. Üye Kazanılması ve Geliştirme Çalışmaları İstanbul ve Türkiye Genelinde Data Kayıt Tarama Faaliyetine Devam Edildiği, Olumlu Gelişmeler Beklendiği Vurgulandı,
 5. Milli Eğitim Bakanlığınca Meslek Eğitim Merkezleri Müfredatında 2023 Eğitim-Öğretim Döneminde Açılması Gerçekleşecek Dijital Baskı Dalı İçin Kayıt Yapan Öğrencilerin Dernek Üye Firmalarına İstihdamı İçin İstanbul’daki 4 Adet Meslek  Lisesi Okul Müdürlüklerine 4 Adet Roll up Banner Afiş Konarak Dijital Baskı Dalı Öğrencilerine Farkındalık Yaratarak Üye Firmalarına Öğrenci İstihdam Edilmesi Okul Müdürlükleri İle Koordine Yapılarak Sağlanacaktır.
 6.  Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Basım Teknolojileri Bölüm Ziyaretinde Öğrenci Kampüsünde  Dikobasder Tanıtımı İçin Sunum Faaliyetine Başlanması olumlu karşılandı.
 7. Mesleki Yeterlilik Kurumuna Müracat ve Hazırlık Çalışmalarının Başlatılması Karara Bağlanmıştır.
 8. Dikobasder Tanıtım İçin E Bülten – 2 Aylık Dergi vs Konular İçin Araştırma ve Hazırlık Yapılması kararlaştırıldı.
 9. Riso Türkiye Dikobasder Çatısı Altına Bedelsiz Makina Vermesi İstişare edildi.
 10. Satış Sonrası Teknik Servis Hizmetleri İçin Sanayi Genel Müdürlüğüne Görüş Bildirilmesi İçin Üyelerden Gelecek Senaryolarla Birlikte Yönetimde Tekrar Görülmesine Karar Verildi.
 11. Üye Firmaların Matbaa Tanıtım Ürünlerini Kaçırmaması Adına Ortak Hareket Sağlayacak Mekanizmaların Mayıs Ayı Yönetim Kurulunda Tekrar Görüşülmesi İçin Üye Ahmet Alkan’a Araştırma Ve Önerileri Hazırlama Görevi Verilmiştir.
 12. Memder Derneğinin Teklifi İle üye çalışanları için periyodik Eğitim Proğramının Gerçekleşmesi Halinde Tekrar Görüşülmesiine (Nerede,Ne Zaman Başlatılacağı,Kimler Katılacağı) kararları alınarak toplantı sona erdi.

  TEKİN OZALİT FİRMA SAHİBİ TEKİN BEY’e ROZETİ TAKILDI…

  DİKOBASDER’in henüz bir yaşını bile doldurmamış olmasına rağmen Türkiye genelinden büyük ilgi olduğuna vurgu yapan Başkan Nevzat Yüksel, toplantı sonrasında Yönetim Kurulu Üyesi  Deha Ozalit Firma sahibi Haydar bey tarafından TEKİN OZALİT Firma sahibi Tekin beye dernek rozetini taktılar. Toplantı sıcak bir ortamda gerçekleşti tüm sorunlarımızı ve çözüm önerilerini tartışabileceğimiz, yapabileceğimiz atılımları veya faaliyetleri planlayabileceğimiz bir Çatı olarak görmenizi arzu ediyorum. Her bir üyemizin bu çatıyı kendi evi olarak görmesini, dernek faaliyetlerine aktif katkı sağlamasını önemle rica ediyorum. Ancak sizlerin sahip çıkmanız ve destek vermeniz durumunda DİKOBASDER şirketlerimize, sektörlerimize ve ülkemize fayda üretecek bir üst çatı olabilecektir. Başkanın kapanış konuşması ile etkinlik saat 23:00 da bitti.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin: