DİKOBASDER 1. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

DİKOBASDER 1. Olağan Genel Kurulu, 19 Aralık 2021 tarihinde İstanbul’da DİLA HOTEL Kadıköy’de gerçekleşti. DİKOBASDER’in yeni dönem yönetim kurulu üyelerinin de belirlendiği Genel Kurul’da, Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat YÜKSEL oldu.

DİKOBASDER Genel Sekreteri Şeref OCAK’ın açılışıyla başlayan toplantı, Kongre Başkanlık Divanı’nın seçimiyle devam etti. DİKOBASDER divan Başkanı kurucu Ali KAYA Başkanlığında , Yardımcılığı görevine Murat ŞENEL , Katiplik görevine Serkan DAŞÇI seçildi.

Ardından Kurucu Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat YÜKSEL açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Genel Kurul gündemi kapsamında DİKOBASDER  Başkanı Nevzat YÜKSEL faaliyet raporunun sunumunu, Denetim Kurulu Raporu’nu sunmasının ardından, paylaştığı tahmini hedef bütçe oylamaya açıldı. DİKOBASDER  Üyeleri, hedef bütçeyi oy birliği ile onayladı ve üyelerden Yönetim ve Denetim Kurulu raporlarına dair müzakere talebi gelmedi. Akabinde oy birliğiyle kabul edildi.

  1. Dönem DİKOBASDER Yönetim Kurulu 2 Yeni Üye ile Göreve Hazır

DİKOBASDER’in 1. Dönem Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları’nın açık oylama ile belirlendiği Genel Kurul’da DİKOBASDER Yönetim Kurulu’na 2 yeni üye atandı.

Geçici Yönetim Kurulu’ndan Nevzat YÜKSEL, Melih BEDİR, Şeref OCAK, Selçuk KIRMIZGÜL, Cemil GÖRÜNMEZ, Haydar Ahmet AKARVARDAR, yeni üyeler Vural ALTUNKAYNAK, Nihal ÖZKALDIM, Kerem HIZLI  1. Dönem Yönetim Kurulu’nda da görev alırken, Engin ÜNLÜ görevlerini yeni adaylara bıraktı.

Üç yıl sürecek görev dönemi Genel Kurul ile başlayan 1. Dönem DİKOBASDER Asil Yönetim Kurulu şu şekilde belirlendi:

DİKOBASDER Yönetim Kurulu

ASİL    GÖREV YEDEK
Nevzat YÜKSEL Başkan ALİ KAYA
Melih BEDİR Başkan Yardımcısı DÜNDAR EMİN GÖZELER
Şeref OCAK Genel Sekreter MELTEM PEHLİVAN
Vural ALTUNKAYNAK Sayman MUSTAFA ÖNEY
Cemil GÖRÜNMEZ Üye SELİM ÜSTÜN
HaydarAhmet AKARVARDAR Üye MURAT ŞENEL
Kerem HIZLI Üye AHMET ALKAN
Nihal ÖZKALDIM Üye BURCU ÜNAL
Selçuk KIRMIZGÜL Üye İBRAHİM AD

                                                                        

DİKOBASDER Denetleme Yönetim Kurulu                                                  

ASİL    GÖREV YEDEK
Yaşar DAL Başkan İSA DEMİR
İbrahim KÖSEOĞLU Başkan Yardımcısı LEVENT KAYA
Cebrail AVCI Üye İSMET BEYAZKILINÇ

DİKOBASDER Disiplin Yönetim Kurulu                                                    

ASİL GÖREV YEDEK
Hamza ŞAHİN Başkan FELEMEZ GÜLTEKİN
Necati YILDIZ Başkan Yardımcısı ENGİN ÜNLÜ
Metin AKBULAK Üye BİRDEMET HANDAN BULUT
  1. Dönem Asil Yönetim Kurulu Üyelerinin belirlenmesinin ardından 1. Dönem DİKOBASDER Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Nevzat YÜKSEL , Gecici ve kurucu Yönetim Kurulu üyelerine verdikleri çalışma ve desteklerinden dolayı teşekkür etti özverili çalışmaları için teşekkür plaketlerini takdim etti.

Önümüzdeki Üç Yılda Hedeflenen Projeler Hayata Geçirilecek Sürdürülen Projeler Sonuca Kavuşturulacak

  1. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat YÜKSEL DİKOBASDER gibi önemli ve özel bir kurumda görev yapmanın şahsım adına büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı olduğunu belirterek “21. yy gerekliliklerine uygun biçimde hareket eden çağdaş Derneğimizin iletişim, etkileşim ve dönüşüm denkleminde oluşturduğu hareketlilik sayesinde bir adım öteye taşınacağına inancımız sonsuz. Güçlü olmak için DİKOBASDERL’li olmak ve DİKOBASDER ’li olduktan sonra da pandemi etkilerini gidererek iletişim, etkileşim ve dönüşüm döngüsünü korumak, bu sayede birlikteliğimizi güçlendirirken çağın gerekliliklerine adapte olmak temel prensibimiz olacaktır.

İletişimin sürdürülmesi ve çoğaltılmasının, okullarla, üniversitelerle iş birliklerinin artışının hem sektörümüze kalifiye eleman sağlama hem de Meslek Yeterlilik proğramı ile DİKOBASDER niteliğinin güçlendirilmesi noktalarında büyük bir yarar sağlayacağına inancını belirten YÜKSEL, bu  elde edilen faydanın yine sektörel kazanım için paydaşlara aktarılacağını söyledi.

Toplantıda DİKOBASDER ‘nin  kamu temsilinin önemi  konuları vurgulandı ve bu  kurumlarda temsilin önemi, DİKOBASDER’e  ve sektöre katkıları konularında görüşler paylaşıldı.

DİKOBASDER 1. Olağan Genel Kurulu, katılımcıların birlikte Çay ve Kahve molası ile cafe Break  yiyerek sohbet ettiği organizasyonla sona erdi.