MAYIS AYI ETKİNLİK TOPLANTISI (11 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA SAAT 19:30-23:00) GERÇEKLEŞTİ

DİKOBASDER ÜYELERİ AYLIK ETKİNLİKTE BULUŞTU

Dijital Kopyalama ve Baskı Çözümleri İşletmeleri Derneği (DİKOBASDER) üyeleri, Her ayın 2. hafta çarşamba günü gerçekleştirilen etkinlik toplantısı herzaman ki Kadıköy Balon Cafe’de gerçekleşti.  derneğe üye yaklaşık 20 üye katıldı. Konuklara bir “Hoş geldiniz” konuşması yapan DİKOBASDER Başkanı Nevzat Yüksel; dernek faaliyetlerinde neler yapıldıklarını kısa bilgilerle anlattı. Bu yakalanan ortak akıl ve birlik beraberliğimizin üyelerimize neler kazandırılması konularında gündemdeki konuları tartışmak ve istişare etmek üzere gündem maddelerinin okunması için Başkan Yardımcısı Melih Bedir’e söz verildi.

Başkan Yardımcısı Melih Bedir gündem maddelerini tek tek okuyarak , etkinliğe katılan üyelere teker teker söz verdi. Katılımcı üyeler görüşlerinde dernek üyeleri için yapılan çalışmaların olumlu olduğunu, bu zamana kadar dernek faaliyeti sektörde bulunmadığından gelinen şu noktada farkındalığın sosyal medya kanallarından duyurulması tüm üyelerin ortak birlikteliğin sektöre güç birliği rüzgarının gösterilmesi adına çak faydalı olduğunu belirtiler. Bu yükselen ivmenin meslek tanımının yapılması ve MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUNA müracat işleminin başlatılması sonucunda Mesleki yeterlilik ve sertifikasyon  alınacak olması uzun vadede mesleğin değer bulması adına kıymetli olacağı söylendi.

Yeni MESEM proğramına dernek olarak Matbaa Teknoloji alanı altında DİJİTAL BASKI DALI açılması ile sektörde aşağıdan gelecek personel istihdamı için üye şirketlerimizin personel yetiştirmek üzere çok önemli olduğu vurgulandı.

Dernek çatısı altında kurulacak İktisadi Teşebbüs ile üretim havuzu yaratılması konusu tartışıldı. Bu amaçla Dijital matbaa da almadığımız Tirajlı Ofset üretimi için  talep oluşturma yöntemi denenmesi üyemiz Ahmet ALKAN beyin koordinatörlüğünde  isteyen üyelerin deneme yapması önerildi. deneme talep toplama yönteminin kuralları Yönetim Kurulunca duyurulması kararlaştırıldı.

Etkinlik faaliyeti üyelerin birbirleri ile istişare etmeleri ile devam etti. isteyen üyeler yemek , çay ,kahve içerek sohbet toplantısı saat 23:00 de sonlandı.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin: