MART AYI ETKİNLİĞİMİZ YAPILDI (kadıköy balon Cafe -09 Mart 2022)

Dijital Kopyalama ve Baskı Çözümleri İşletmeleri Derneği (DİKOBASDER)’in Mart Ayı Toplantısı, daha önceden planlanan 9 Mart tarihinde gerçekleştirildi. Kadıköy Balon Cafe’de düzenlenen toplantı yaklaşık 4 saat sürdü. Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Yüksel, geçen bir aylık sürede yapılan faaliyetler hakkında üyelere bilgi verdi.

Başkan Yüksel, dernek yönetimi olarak gerçekleştirdikleri genel kurul sonrası yönetim kurulu toplantısında aldıkları genel çalışma programındaki ilk dört aylık eylem planında uygulanmasına karar verilen maddelerin hayata geçirilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Eylem planında olan derneğin tanıtım çalışmalarında öncelikle istanbul bölgesinde mevcut belediye başkanlarına hitaben tanıtım yazılarının resmi yazı ile gönderimi sağlandığını; aynı tanıtımların hem mail ortamında , hem de sosyal medya adreslerinden iletildiğini söyledi.

TEKNİK DONANIM İÇİN EĞİTİM ÇALIŞMALARI…

01 Mart 2022 tarihinde Ataşehir ibrahim Müteferrika mesleki ve teknik anadolu lisesi matbaa teknoloji alanı bölüm atölye Şefi ile yapılan dijital BASKI dalı Meslek konuları için yapılan ziyaretin detaylı açıklaması yapıldı.

02 Mart 2022 tarihinde Marmara üniversitesi uygulamalı teknoloji Fakültesi ziyaretimiz oldu ilgili bölüm başkanı Prof. Türkün hocam ve yardımcı hocalar ile ve ziyaret gerçekleştirdik .Yapılan ziyaretin açıklaması detaylı olarak Teknik Danışmanımız Murat Özkaldım tarafından üyelerle paylaşıldı. Derneğin marmara üniversistesi kampusünde tanıtım brifingi verileceği  konusunda bilgilendirme yapıldı.

1.Olağan genel kurulun 9. maddesinde  alınan karar gereği (Yönetim Kuruluna iktisadi işletme kurabilmesi için yetki verilmesine oybirliği ile karar verildi. Sermaye olarak ilk etapta 50.000 TL olarak tespit edilmesine oybirliği ile kabul edildi.) derneğin iktisadi işletme statüsüne geçiş işlemleri başlandığı bilgilendirilmesi yapıldı.

Dernek üye kazanım çalışmalarında Türkiye  geneli tarama 800 firmaya mailchip üzerinden ulaşıldığı, lakin her üyenin aktif üye kazandırılması için önümüzdeki haftalarda kişiye özel üye kazandırılması çalışması için yönetim kurulunca görev verilmesi konusunda mutabık kalınıldı.

Dikobasder derneğinin Türkiye genelinde  yayılması ve tanıtılması , üye kazanımın sağlanması için Mayıs-Haziran aylarında Tanıtım Lansmanı  organize çalışmaları yapılması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Uçtan uca dijitalleşmede ortak web portalı ve bunun içerisinde öngörülen ortak üretim havuzunun iktisadi işletme oluşumundan sonra bir an önce gündeme sokulması için fikir alışverişinde bulunuldu.

BİRLİKTELİĞİN GÜÇLENDİRİLMESİ…

Güçlü olmak için DİKOBASDERL’li olmak ve DİKOBASDER ’li olduktan sonra da iletişim, etkileşim ve dönüşüm döngüsünü korumak, bu sayede birlikteliğimizi güçlendirirken çağın gerekliliklerine adapte olmak temel prensibimiz olacaktır.

İletişimin sürdürülmesi ve çoğaltılmasının, okullarla, üniversitelerle iş birliklerinin artışının hem sektörümüze kalifiye eleman sağlama hem de Meslek Yeterlilik proğramı ile DİKOBASDER niteliğinin güçlendirilmesi noktalarında büyük bir yarar sağlayacağına inancını belirten başkan YÜKSEL, bu  elde edilen faydanın yine sektörel kazanım için paydaşlara aktarılacağını söyledi.

Toplantıda DİKOBASDER ‘nin  kamu temsilinin ve ortak hareket etmenin önemi  konuları vurgulandı ve bu  kurumlarda temsilin önemi, DİKOBASDER’e  ve sektöre katkıları konularında görüşler paylaşıldı.

DİKOBASDER mart ayı etkinlik toplantımız  katılımcıların birlikte Yemek, Çay ve Kahve molası ile  sohbet ettiği organizasyonla saat 23:00 de sona erdi.

 

Nevzat YÜKSEL

Yönetim Kurul Başkanı

Lütfen bizi takip edin ve beğenin: