Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Basım Teknolojileri Bölüm Ziyareti Yapıldı -03 Mart 2022)

Dijital Kopyalama ve Baskı Çözümleri İşletmeleri Derneği (DİKOBASDER)’in Mart Ayı etkinliklerinde Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Basım Teknolojileri Bölüm ziyareti gerçekleştirildi.

Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Basım Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof. Türkün ŞAHİNBAŞKAN ile Kuruluş, Tanışma, Dayanışma ve Eğitim ile işbirliklerini görüşmek üzere Dikobasder Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat YÜKSEL ve Dikobasder Yönetim Kurul üyesi /Teknik Danışmanı Murat ÖZKALDIM ile birlikte 03 Mart 2022 de ziyarette bulunduk. Derneğin kuruluş amaçlarını ve sektördeki yerimizi anlatmaya çalıştık.  Dijital Baskı Çözümleri Sektörü hakkında tespit edilen bir çok konuda fikir ve görüş alışverişinde bulunduk.

Toplantıya Basım Teknolojileri Bölümü Doç.Dr.Zafer ÖZOMAY, Meslek Yüksekokulu Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Lutfi ÖZDEMİR beyler de katıldılar.

Çok verimli Kuruluş, Tanışma, Dayanışma ve Eğitim ile işbirliklerini konuştuğumuz toplantı oldu bundan sonraki toplantımızda  Dijital Baskı Çözümleri sektöründeki eksik gördüğümüz eğitim konularında DİKOBASDER üyelerine her türlü destekleri verebileceklerini  Prof.Dr. Türkün ŞAHİNBAŞKAN tarafından söylendi. Bunu duymak bizler için çok anlamlıydı. Bölüm Başkanı Prof.Dr. Türkün ŞAHİNBAŞKAN ile birlikte fakültede mevcut dijital baskı Laboratuarlarını gezdik.

Sektörün Distribitörlerinin desteği ile kurulan Laboratuarlarında eğitim gören Üniversiteli öğrencilerin mezun olduktan sonra Dijital baskı çözümleri sektörüne istihdam edilerek kazanılması için neler yapılabileceği konuşuldu. Bölüm Başkanı Sayın Prof.Dr.Türkün ŞAHİNBAŞKAN  Derneğin Marmara Üniversistesi Kampusünde tanıtım brifingi verebileceğimizi, böylece Fakulte öğrencileri ile iletişimin sektör için fayda sağlayacağını söyledi.

Bu konuda elimizden geleni yapacağımızı söyleyerek toplantıyı sonlandırdık. Derneğimize  gösterdiği ilgi ve alakaları için Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Basım Teknolojileri Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Türkün ŞAHİNBAŞKAN  , Basım Teknolojileri Bölümü Doç.Dr.Zafer ÖZOMAY, Meslek Yüksekokulu Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Lutfi ÖZDEMİR ‘e Dikobasder Genel Başaknı olarak çok teşekkür ederim.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin: